Ски ориентиране: Станимир Беломъжев отново спечели световната титла

Световният шампион Станимир Беломъжев Световният шампион Станимир Беломъжев Снимка: http://www.wsoc2017.ru

Най-добрият ни ски ориентировач отново стъпи на световния връх, след като спечели днешната средна дистанция на Световното първенство във Финландия. Това съобщиха от Българската федерация по ски ориентиране.

Тачо даде време 40:22 минути и изпревари с три секунди втория Расмус Уикбом от Швеция. Трети остана представителят на домакините Туомас Котро, който финишира с 42 секунди по-слабо време от това на троянеца.

В предишните си стартове на това Световно първенство Станимир се нареди 16-и в спринта и след това шести в преследването, допълват информацията от БНР и коментират, че „по този начин Беломъжев доказа, че е царят на средната дистанция, спечелвайки за втори път световната титла, след Красноярск 2017-та. Това е поредният огромен успех за нашия титулуван състезател и неговия личен треньор и баща Иван Беломъжев“.