Колонката на Лимонката: Новини и резултати в баскетболните и волейболните първенства

Поради пандемията и изборите баскетболният спортен календар не беше толкова наситен през последните десет дни. Изиграха се два мача - по един при подрастващите и при възрастните.

БАСКЕТБОЛ

Младите надежди на БК "Чавдар" - момчета до 16 години, участници в най-представителния баскетболен ешелон  Елитна "А" група регион Изток гостуваха на "Тунджа" - Ямбол, където се представиха под възможностите си и загубиха двубоя с резултат 78:46.

В отделните части – 27:19, 21:7, 22:8 и 8:12, като след четири изиграни мача имат една победа и три загуби и заемат пето място във временната класация. И в този мач над всички за "Чавдар" беше Никодим Моев, реализарал 19 точки. Останалите бяха под нивото за първенство от такъв калибър.

И докато младите надежди на клуба все още не се представят достатъчно добре, то „чичковците“ от звездния тим "Дрийм тийм" регистрираха поредната си победа в  ББЛ "Б" регион "Център". В неделя, 21 ноември, във Велико Търново "Дрийм тийм" размаза самодейците от "Чардафон" "Б" - Габрово с резултат 95:62. Реализатори: Йордан Църов - 21 т., Цветослав Острев - 19 т., Пламен Кукенски и Петър Лалев по 16 точки, 13 добави и юношата Георги Бойнов.

ВОЛЕЙБОЛ

И волейболните гарнитури на "Троян Волей" имаха мачове през уикенда. Мъжкият отбор, участник в НВЛ, регион „Хемус“, загуби първия си мач срещу "Локомотив" - Червен бряг с 3:0 гейма, но без трима титуляри, както информират от клуба.

Кадетите бяха на турнир в Луковит, в първенство на регион "Хемус", където записаха две победи с по 3:0 съответно срещу "Царевец" - Велико Търново, и "Коко Волей" - Габрово, но загубиха от домакините от "Ботев" - Луковит с 1:3 гейма. С двете си победи добиха право да участват в следващия етап на надпреварата.

През следващата седмица се очаква напрегнат спортен календар. Очаквайте новини.